Tradycyjnie jak co roku  6 grudnia wszystkie dzieci od samego rana  z niecierpliwością wyczekiwały na gościa  z siwą brodą , spoglądały przez okno ,nasłuchiwały  „Mikołajkowego”  dzwonka. Ponieważ nie było śniegu Mikołaj przybył swoim  magicznym pojazdem ,którym przywiózł mnóstwo prezentów dla wszystkich dzieci. Wizyta Mikołaja w przedszkolu  to jeden  z najbardziej  oczekiwanych  przez dzieci  dni w roku. W tym dniu wszyscy nauczyciele zaprezentowali dla dzieci na scenie piosenki i tańce o tematyce zimowo – mikołajkowej. Największym powodzeniem cieszyła się piosenka z krainy lodu.                   Po części artystycznej do sali zawitał św. Mikołaj, długo wyczekiwany gość wywołał u dzieci uśmiech na twarzach. Po krótkiej rozmowie z Mikołajem i po rozdaniu prezentów na grupy dzieci udały się do swoich sal gdzie  oczekiwały na przyjście gościa .W  każdej grupie Mikołaj wysłuchał wierszy i piosenek wykonanych przez dzieci, następnie obdarował dzieci prezentami.  koniec cała grupa zrobiła zdjęcie z Mikołajem, które będzie wspaniałą pamiątką tego spotkania. Żegnając się z dziećmi  Mikołaj  obiecał, że wróci do nas za rok.