W miesiącu styczniu zadaniem do wspólnego wykonania jest przygotowanie instrukcji czynnościowej wybranego przez siebie doświadczenia. W ubiegłym tygodniu swoją instrukcję oraz efekty wykonanego doświadczenia przedstawił Maciuś i Bartuś, którzy zaprezentowali efekty hodowli kryształków, natomiast Hania przygotowała ciesz nieniewtonowską a Iga wykonała plastelinę slime. Iga swoje doświadczenie wykonała samodzielnie w przedszkolu korzystając z przygotowanej instrukcji. Wszystkie przygotowane instrukcje były bardzo czytelne- zawierały fotografie, własnoręcznie narysowane obrazki oraz opisy. Były idealne!!! W związku z tym wpadliśmy na rewelacyjny pomysł- zorganizowaliśmy w sali wystawę naszych instrukcji, a nawet już skorzystaliśmy z niektórych instrukcji- wszyscy założyliśmy hodowlę kryształków. Dzieci uwielbiają wykonywać doświadczenia, z wielkim zaciekawieniem oglądają efekty doświadczeń, wyciągają wnioski. Bardzo chętnie prezentują swoje prace. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie! Gratulujemy dzieciom odwagi podczas prezentacji! Zachęcamy pozostałe dzieci do aktywności poprzez wykonywanie zadań z tablicy ,,Mamo, tato poświęć mi trochę czasu…!”.