18 listopada po raz drugi odwiedziła nas mama Franka. Tego dnia Pani Sylwia czytała  dla nas ulubione bajki i baśnie Franka. Dzieci w cudowny sposób wysłuchały utworów i dzięki nim poznały magiczny świat baśni i bajek. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za poświęcony nam czas.

Zalety czytania dzieciom :

1. Czytanie niezwykle stymuluje mózg.

2. Czytanie przynosi ogromną wiedzę ogólną.

3. Zwiększa zasób słownictwa i umiejętność poprawnego budowania zdań.

4.Czytanie daje kontakt z bogactwem doświadczeń niemożliwych do zdobycia samemu.

5. Uczy wartości moralnych, wpływa na zmianę negatywnych postaw na pozytywne.

6. Głośne czytanie dziecku od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, daje podwaliny pod sukces w edukacji szkolnej.

7.Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji i przyjmowaniem z niej złych wzorów.

8. Kształtuje nawyk czytania przez całe życie.

9.Głośne czytanie dzieciom buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem. Tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa.