W dniu 8 października 2018 r. dzieci z grupy „Kangurki” odbyła wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. W pięknej starej chacie, Pani Agnieszka opowiedziała historie chleba „od ziarenka do bochenka”. Dzieci poznały narzędzia, które przed wiekami służyły do wytwarzania chleba oraz inne, które stosowane były dawniej w pracach domowych (żelazko z duszą, maselniczkę, cepy do młócenia zboża, żarna). Chętne dzieci miały możliwość własnoręcznie mielić mąkę na żarnach. Największą atrakcją było samodzielne wyrabianie ciasta na pyszną bułeczkę o różnych kształtach i upieczenie jej w ponad 120- letnim piecu. Na wszystkich czekała też pyszna niespodzianka przygotowana przez pracowników Skansenu – pizza, soczek. Kangurki wróciły do przedszkola szczęśliwe i zadowolone oraz przywiozły ze sobą własnoręcznie upieczone bułeczki. To była bardzo odkrywcza i pasjonująca wycieczka, która długo zostanie w naszej pamięci.