Wybraliśmy się w teren w celu odkrywania sztuki. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Galeria Sztuki Współczesnej. Dzieci mogły podziwiać abstrakcyjne obrazy, była to dla dzieci ciekawa, choć nie zrozumiała forma wyrażania sztuki. Pomimo to Kangurki mogły wyrazić opinie na temat obrazów i wybrać ten, który najbardziej im się podobał. Kolejnym etapem wycieczki był salon jubilerski. Przedszkolaki dowiedziały się, że jubilerstwo to rzemiosło artystyczne. Podziwiały precyzyjne wyroby ze złota, srebra i innych stopów metali szlachetnych. Następnie udaliśmy się do Studia Szkła i Porcelany. Jest to przepiękne miejsce gdzie dzieci poczuły się jak w bajce. Zachwycały się ręcznymi, misternymi wyrobami ze sznurka, szkła, porcelany, gliny i metal. Na zakończeni udaliśmy się obejrzeć nowo powstałą rzeźbę nad brzegiem Parsęty pt „Ławica”. Rzeźba ta przedstawia ławicę ryb i wykonana jest z metalu. Dzieci były pod wrażeniem mieniących się małych elementów na rzeźbie.