W  piątek  07.12.2017 grupa Kangurków wybrała się na wycieczkę autokarową do
Fabryki Zabawek Pluszowych „Kolor- Plusz” w Koszalinie. Celem naszej wycieczki było poznanie miejsc związanych z pracą, zapoznanie się z etapami powstawania pluszowych zabawek oraz nauka szacunku do ciężkiej pracy innych ludzi. Po przybyciu na miejsce, przedszkolaki zapoznały się z historią powstawania zabawek poprzez obejrzenie ciekawych eksponatów w małym muzeum zabawek.  Zobaczyliśmy najstarszą lalkę Misia Uszatka, wykorzystywaną do animacji filmowej, która była przygotowywana w legendarnej polskiej wytwórni filmowej: „Se – Ma – For”. Wszystkie panie były dla nas bardzo miłe i w ciekawy sposób prezentowały kolejne etapy produkcji zabawek pluszowych. Dzieci zobaczyły maszyny do wykonywania precyzyjnych i małych elementów zabawek pluszowych takich jak: oczy, uszy, brzuch. Na zakończenie wycieczki miś, którego wykonanie obserwowały dzieci – pojechał z nami do przedszkola! Teraz będzie umilał kąciki sali zabaw w naszym przedszkolu.  Każdy z nas otrzymał pamiątkowego –  małego pluszowego bociana. Wróciliśmy z wyprawy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń oraz nowych doświadczeń.