W minioną środę Tygryski wybrały się na wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Pierwszą atrakcją była dla nas wspólna przejażdżka busem. Przed wyjazdem przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas pobytu dzieci poza terenem przedszkola. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy specyfikę zawodu piekarza a także tradycję starej zasady wypiekania chleba. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały wypowiedzi pani, która po chwili zaprosiła nas do wspólnego tworzenia własnego pieczywa. Po uformowaniu z ciasta przeróżnych kształtów nasze wytwory trafiły do specjalnego pieca. Na dzieci czekał również smaczny poczęstunek. Nasze Tygryski mogły przy okazji zobaczyć na własne oczy przedmioty, które były pierwowzorami współczesnych urządzeń elektrycznych.