W ubiegłym tygodniu, dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zwiedzenia całego budynku Straży Pożarnej. Wizytę rozpoczęliśmy od zajęć dydaktycznych w sali Ognik. Wszystkie dzieci ubrane w strój strażaka oglądały bajki nt. sytuacji trudnych związanych z wybuchem pożaru, udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wzięliśmy udział w próbnej akcji ewakuacyjnej. Dzieci poznały zasady bezpiecznego opuszczania zadymionego pomieszczenia oraz zasady zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Na zakończenie wizyty udaliśmy się do garażu w którym poznaliśmy różnorodne sprzęty, których na co dzień używa strażak, a także mieliśmy możliwość obejrzenia wnętrza wozu strażackiego. To była niesamowita wizyta, która dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji!