Drodzy Rodzice! Nasze pociechy najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną czyli poznawanie świata wielozmysłowo. Wszelkiego rodzaju masy plastyczne dostarczają wielu doznań i świetnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Jeśli nasz maluch dodatkowo może taką masę stworzyć samodzielnie zabawa jest jeszcze bardziej udana. Zabawy z masami plastycznymi takimi zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, obserwowania i poznawania świata wokół za pomocą zmysłów. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół.

Takie zabawy świetnie uczą dzieci, że można samodzielnie stworzyć coś z niczego. Kombinowanie i łączenie różnych mas oraz eksperymentowanie uczy otwartego myślenia. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu.
 Kochane Tygryski wiem, że bardzo lubicie wszelkie zabawy sensoryczne dlatego przygotowałam dla Was te propozycje. Bawcie się dobrze!
Pozdrawiam Pani Daria 😉
PIANKOLINA: 1kg mąki ziemniaczanej, opakowanie pianki do golenia, odrobina płynu do naczyń, dla uzyskania koloru można dodać dowolny barwnik. Mieszamy składniki.
GNIOTEK: balony, kolorowe cekiny lub brokat, żelatyna, gorąca woda, butelka i lejek. Instrukcja wykonania w linku poniżej.
PIASEK KSIĘŻYCOWY: 8szkl. mąki, 2szkl. oleju, lub oliwki dla dzieci dla uzyskania przyjemnego zapachu;), kreda do zabarwienia dla chętnych. Mieszamy składniki.
https://youtu.be/s6vlAaFeIK8     Gniotek