26.03.2020 Grupa I popołudnie

Drogie Dzieci, Szanowni Państwo.

Oto propozycje zabaw na popołudnie. Miłej zabawy.

„ Wesoła twarz”-  Rodzic/opiekun rysuje na papierze dużą twarz. Bez oczu i nosa ( można też ułożyć ze sznurka, włóczki). Dziecko staje w pewnej odległości ( można zwiększać dystans w miarę postępów  dziecka) i rzuca po kolei trzema woreczkami ( mogą być torebki ryżu, kaszy, wypchane skarpetki J ), tak aby wylądowały one na miejscu nosa i oczu. Za każdym razem dzieci podziwiają i oceniają jak im wyszło. Zabawę powtarzamy.

„ Jak wyglądają rośliny”- zabawa dydaktyczna, wspólnie z dzieckiem oglądamy rośliny (doniczkowe, balkonowe, kwiaty cięte).
W pierwszej kolejności pytamy dziecko czy wie co to jest, co może o nich powiedzieć ( kolory, wielkość itp.) czy wie z jakich części składa się roślina, czego potrzebuje do życia itp.
Po wypowiedziach dziecka bądź w trakcie jeśli widzimy, ze maluch tego potrzebuje omawiamy wspólnie roślinkę.

„Wiosenny taniec”-  wyrażanie uczuć za pomocą ruchu. Podczas zabawy, można dać dziecku apaszkę, kolorową bibułę (pocięta na pasy) itp. Dajemy dziecku swobodę i pozwalamy na dowolność w wykonywaniu improwizowanego tańca.

Muzyka Antonio Vivaldi- Wiosna, Fryderyk Chopin- Spring Waltz.

Serdecznie pozdrawiam, uważajcie na siebie.

Wychowawca Marta Bielęda

m.bieleda@pm8kg.pl