Kochane dzieci i drodzy Rodzice!!! Każde dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje dużo ruchu, przygotowała dla Was zestaw ćwiczeń, które możecie wykonać w domu. Zapraszam również rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami .Niech będą one źródłem obustronnej radości, a przy okazji sposobem na wzmacnianie rodzinnych więzi. Powodzenia!!! Pozdrawiam Pani Kinga.

Idzie olbrzym. Spacerujemy na palcach stóp wyciągamy ramiona w górę i wyprostowujemy tułów. Odnosimy wrażenie, że rośniemy i stajemy się olbrzymami. Staramy się wyciągnąć wyżej i wyżej mając wzrok stale skierowany na czubki palców rąk.

Spadające gwiazdki. Podskakujemy z szeroko rozłożonymi w górę rękoma oraz szeroko rozstawionymi nogami. Lądujemy do półprzysiadu. (10 powtórzeń)

Samochody” – dzieci (samochody) jeżdżą po pokoju w dowolnym My pokazujemy kolory (ręcznik, szarfa, klocek itp.), czyli światła drogowe. Dzieci reagują: czerwony kolor – stoją, zielony – jadą.

Małe kaczuszki – robimy przysiad, chwytamy się za kostki, nogi są w delikatnym rozkroku – maszerujemy do przodu, unosząc raz lewą raz prawą nogę.

Ćwiczenie dużych grup mięśniowych “Kto silniejszy”. Siadamy naprzeciwko dziecka: siad skrzyżny. Podajemy sobie ręce. Kolana dotykają Przeciągamy się raz w jedną, raz w drugą stronę.

Zabawa w pchanie taczek. Trzymamy za kostki nasze dziecko, a ono próbuje chodzić na rękach do przodu, do tyłu, zmieniać kierunek.

Spacerujący stoliczek. Chodzimy na wszystkich kończynach ,brzuchem zwróceni ku górze. Tworzymy z naszego tułowia stolik na czterech nóżkach. A teraz wyobraźmy sobie, że na tym stoliku stoją talerze i filiżanki! Stolik może posuwać się do przodu lub do tyłu.