Tego dnia dzieci odkrywały świat dinozaurów pracując w grupach. Biedroneczki wspólnie z nauczycielem przygotowały masę solną- małe rączki bardzo ciężko pracowały aby wyrobić masę. Dzieci pracując w zespołach konstruowały prehistoryczny las- głównym celem tego zadania było kształtowanie współpracy podczas wykonywania zadania. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu odcisku dinozaura w masie solnej- podczas tego zadania dzieci ćwiczyły sprawność dłoni formując masę solną. Ostatnie zadanie- tęczowe cienie dinozaurów- polegało na pokolorowaniu dinozaura suchymi pastelami a później stworzeniu jego cienia na czarnym papierze. Efekt końcowy bardzo spodobał się dzieciom. Zadanie to wymagało od dzieci dużego skupienia uwagi, ponieważ przesunięcie formy dinozaura mogło spowodować, iż powstały cień nie będzie wyraźny.