CZY WIESZ, ŻE …

Bombki na świecie produkowane są od 1847 roku. Pierwsze bombki zostały po raz pierwszy wykonane w Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera. Zgodnie z przesłaniem, rozpoczął on tworzenie szklanych wydmuszek do udekorowania choinki, gdyż nie stać go było na typowe wówczas dekoracje czyli orzechy, jabłka czy cukierki. Bombka (w niektórych regionach Polski bańka) to ozdoba choinkowa wykonana z cienkiego szkła. Bombki często są ręcznie malowane i posrebrzane od wewnątrz.

W dniu 10.11.2016r dzieci z gr. IV wyjechała  do fabryki bombek Glass Color w Koszalinie,  która jest  producentem szklanych ozdób choinkowych, ręcznie dmuchanych, formowanych i dekorowanych. Dzieci poznały wszystkie etapy wykonywania bombek, które wykonywane są przez doświadczonych rzemieślników artystów. Miały możliwość obserwacji produkcji ręcznie malowanych bombek różnej wielkości, a także ozdoby o różnorodnych kształtach. Obserwowały  bombki dekorowane według pomysłów Pań, które rysowały oryginalne wzory, jak również dzieci wykonywały wzory według własnego pomysłu i umiejętności.