W październiku i listopadzie przedszkolaki z grupy I brały udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Akademia Malucha Magazynu „Kubuś Puchatek”. W ramach realizacji programu maluchy zostały wprowadzone w świat przedszkolnej edukacji – ucząc się poprzez zabawę, podstawowych zasad dobrego zachowania. Na kolejnych spotkaniach z bohaterami ze Stumilowego Lasu, Krasnoludki zdobywały sprawności:
– Królika- umiejętność samodzielnego spożywania posiłków, zachowywania się przy stole oraz mycia rąk przed posiłkiem;
– Tygryska- rozwijanie koordynacji ruchowej;
– Sowy- rozpoznawanie i rozróżnianie kształtów, dbanie o porządek, odkładanie zabawek na miejsce;
– Puchatka- umiejętność zgodnej zabawy w grupie;
– Maleństwa- umiejętność wesołej zabawy.
Na zakończenie, po zdobyciu wszystkich sprawności, każde dziecko otrzymało Dyplom i niespodziankę od Kubusia: numer magazynu „Kubuś Puchatek” z prezentami.