Tradycją naszego przedszkola jest, że przez cały tydzień bardzo uroczyście i aktywnie obchodzimy Dzień Dziecka. W tym roku, tak jak w poprzednich latach, na Nasze przedszkolaki czekało wiele atrakcji, śmiechu i szalonej zabawy. Pierwszego dnia nasze Biedroneczki odbyły trening sportowy pod czujnym okiem zawodowego koszykarza z Kotwicy Kołobrzeg, w czasie zabaw sportowych tego dnia musiały przejść tor przeszkód oraz wykonać poszczególne zadania aby otrzymać zdrowy i słodki prezent. Kolejnego  dnia wyruszyliśmy ciuchcią na zwiedzanie naszego pięknego miasta z trochę innej perspektywy. Wycieczka była bardzo ciekawa i wycieczka ciuchcią zapewne niezapomniana. 1 czerwca czyli w Dzień Dziecka zorganizowana była wycieczka do Ustronia Morskiego do Skansenu Chleba. W tym wyjątkowym miejscu, nasze przedszkolaki miały okazję zapoznać się z etapami powstawania pieczywa tradycyjnymi metodami. Po krótkiej lekcji teorii, przedszkolaki samodzielnie wykonały piękne bułeczki w bardzo różnych kształtach. Po ciężkiej pracy przyszła pora na odpoczynek, w postaci pysznej pizzy zrobionej na żytnim cieście. Kolejną wielką atrakcją było zwiedzanie Miasta Myszy, nowej atrakcji w naszym mieście. Biedroneczki mimo pewnych lęków i obaw, dzielnie zwiedziły to piękne miejsce oraz miały okazję zobaczyć, że ras myszy jest bardzo dużo, ale wszystkie łączy chęć biegania, zabawy i chowania się w bardzo różnych miejscach. Tego dnia czekała na nich jeszcze jedna atrakcja, mianowicie spotkanie z Klownami Kulkami, którzy przygotowali dla dzieci krótki program rozrywkowy, po czym wspólnie z naszymi przedszkolakami rozpoczęli zabawę pełną śmiechu i radości.  Ostatniego dnia naszego tygodnia całe przedszkole udało się do kina Wybrzeże na animowaną bajkę „Kurczak Maniuś”, po której zjadły pyszne lody. W czasie całego tygodnia obchodów, oprócz wycieczek odbywały się także zabawy sportowe związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu. W czasie tych zabaw, dzieci wykonywały zadania na torach przeszkód, szalały z chustą animacyjną oraz tańczyły na dyskotece na przedszkolnym placu zabaw. Zapewne ten tydzień, zostanie na długo w pamięci naszych Biedroneczek.

Wycieczka Ciuchcią po Kołobrzegu

Wycieczka do Kina Wybrzeże na film animowany „Kurczak Maniuś

Wycieczka do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim

Zabawy sportowe w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu