Od niedawna działa w naszym mieście Manufaktura słodyczy-miejsce , w którym można podpatrzeć produkcję lizaków, a także samodzielnie stworzyć sobie lizaka o dowolnym kształcie.Wybraliśmy się tam w dniu wczorajszym-25.04.2016. Miejsce to jest dość daleko od naszego przedszkola, więc pojechaliśmy tam autobusem miejskim.Na miejscu przywitały nas bardzo miłe panie, które właśnie pilnowały gotującego się w wielkim garnku karmelu.Po wylaniu go na specjalne chłodzące stoły, wyrabiały ten karmel do osiągnięcia masy o odpowiedniej gęstości.Masa cały czas musiała być ugniatana i rozciągana, aby nie ulec zastygnięciu.Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się całemu procesowi, po czym każde z dzieci miało możliwość zrobienia własnego lizaka.Najpierw panie pokazały, że lizaki można uformować w kształt ślimaka, kwiatka lub serca, a  dzieci formowały własne lizaki zgodnie z upodobaniem.Każdy lizak został owinięty w folię i podpisany imieniem dziecka, by po powrocie do przedszkola można je było zabrać do domu i pochwalić się rodzicom samodzielnie wykonanym lizakiem.Wizyta w manufakturze słodyczy,,Karmelowo”została zorganizowana niejako z wyprzedzeniem, z okazji Dnia Dziecka, gdyż terminy z początkiem czerwca są już od dawna zarezerwowane.