We wtorek ,10 listopada odbył się w naszym przedszkolu koncert pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej zatytułowany,,Ksylofonowe akordy”. W koncercie wzięło udział trzech muzyków, którzy po mistrzowsku wykonywali utwory na ksylofonie, akordeonie oraz bębnach zwanych tom i bongosy.  Dzieci dowiedziały się, że ksylofon należy do wielkiej rodziny instrumentów perkusyjnych, a od wykonawcy wymaga wręcz cyrkowych umiejętności.Panowie  grający na ksylofonie oraz akordeonie wspaniale wykonali ,,Taniec węgierski” J.Brahmsa oraz utwór,,Rosamunde”, grając nawet czterema pałeczkami.Z kolei na bębnie zwanym tom muzyk grał  głośno i cicho, pokazując  możliwości jego brzmienia. Koncert był dla dzieci wielkim przeżyciem, bowiem dzieci były ubrane w stroje galowe, a nasze maluchy, które dopiero uczą się słuchać muzyki, dzielnie zniosły półgodzinny koncert.

Muzycy za swoje wirtuozowskie wykonanie utworów zostali przez dzieci nagrodzeni gromkimi brawami.