Praca zdalna grupa III Muchomorki

Środa 08.04.2020

Temat: Wielkanocne zwyczaje

Kochane dzieci i drodzy rodzice! Dziś spotykamy się już ostatni raz w tym tygodniu, nasze kolejne spotkanie będzie w następną środę i już wiem, że będę za Wami bardzo tęsknić.

Bardzo was proszę, abyście czas bez zadań z przedszkola poświęcili na pomoc rodzicom w przygotowaniach świątecznych, bo przecież potraficie zrobić samodzielnie wiele rzeczy prawda?

1.      Dziś mamy muzykę posłuchajcie proszę piosenkę

Znaki Wielkanocy

Wymieńcie znaki Wielkanocy które były w piosence.

2.      Wykonajcie ćwiczenia oddechowe „Ostrożnie jak z jajkiem”.

Waszym zadaniem jest dmuchanie na jajko (ew. piłeczkę pingpongową) tak, aby przeturlało się z jednego końca stołu na drugi, ale nie spadło. Następnie rodzice za pomocą taśmy zaznaczają połowę stołu. Zabawę kontynuujemy w parach, siedząc naprzeciwko siebie, staramy się przesunąć jajko tak, aby znalazło się na połowie partnera. Powodzenia!

3.      Kolejny zadanie dla Was to „Wyścigi z jajkiem”- potrzebujecie dużą łyżkę i jajko. Poproście rodziców aby wyznaczyli wam trasę, którą musicie pokonać trzymając jajko na łyżce. Niech to będzie zadanie na czas!

4.      Teraz wykonajcie pracę, które dla Was dołączyłam. Możecie wykonać je wg własnego pomysłu. My malujemy farbami. Miłej zabawy!

5.      Teraz relaksacja skorzystajcie z propozycji Pani Kingi 😉

Kochane Muchomorki!!! Jak wiecie dużymi  krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak to jest być małym kurczaczkiem, który właśnie wykluwa się z jajka? Teraz będziecie mieli okazję, zapraszam Was do zabawy w „Pisklęta”, proszę Rodziców o przeczytanie opowieści, zadaniem dzieci jest dowolne ilustrowanie opowieści gestami i ruchem. Miłej zabawy!!!

Wyobraźcie sobie, że jesteście pisklętami, które siedzą w środku jaja w skorupce i śpią. Czujecie, że rośniecie , jest Wam już w skorupce za ciasno, usiłujecie się z niej wydostać. Próbujecie dziobem i skrzydełkami oraz nóżkami. Nagle udało się, wyglądacie ze skorupki na świat. Wykluliście się. Rozglądacie się ciekawie po świecie. Wystawiacie łepek do słońca , wygrzewacie się i odpoczywacie. Wydostanie się ze skorupki  to nie taka prosta sprawa, wymaga wysiłku , czujecie że jesteście bardzo głodni i spragnieni. Rozglądacie się za mamą- kwoką, ale nigdzie jej nie widać. Obok stolików dostrzegacie pyszne ziarenka, idziecie tam szybciutko i dziobiecie, aż macie pełne brzuszki. Po drugiej stronie koło sofy dostrzegacie pojemniki z wodą, idziemy tam bardzo powoli, bo jesteście ociężali po obfitym posiłku. Pijecie powoli i zasypiacie. Przez sen słyszycie: kokokoko. Kto to? To przyszła mama kwoka. Ach cóż za radość!

Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się w naszym przedszkolu,

ściskamy Was bardzo mocno!

Pani Ania i Pani Kinga!