19.03.2015 wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 8, dokładnie do klasy Ia. Spotkaliśmy się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami, którzy jeszcze niedawno byli w przedszkolu a teraz siedzą w szkolnych ławkach. Wychowawczyni klasy Pani Joasia bardzo miło nas przyjęła, oprowadziła nas po szkole, zobaczyliśmy świetlicę, stołówkę, bibliotekę, i sale lekcyjne. Mogliśmy obejrzeć film edukacyjny o ptakach przylatujących na wiosnę do kraju. Starsza koleżanka Nikola opowiedziała nam bardzo ciekawą historię o dinozaurach, a inne dzieci pozwoliły nam usiąść w szkolnych ławkach i poczuć się prawdziwymi uczniami, mogliśmy także obejrzeć ich książki i zeszyty. My także przygotowaliśmy dla starszych kolegów niespodziankę i przedstawiliśmy im swoje umiejętności z języka niemieckiego.