MUCHOMORKI GRUPA III- PRACA ZDALNA

ZADANIA NA PIĄTEK 27 MARCA

KOCHANE DZIECI!

Dziś mamy przede wszystkim zabawy ruchowe!

1.      Na początek poproście rodziców o włączenie piosenki „Mamaje”- pamiętacie układ taneczny? Pokażcie wszystkim jaka to świetna zabawa! A może nauczycie kroków domowników?

2.      Pobawcie się teraz w „prawda- fałsz”. Poproście rodziców o przeczytanie zdań, jeżeli uważacie, że zdanie jest prawdziwe to szybciutko podnieście rękę do góry.

Przykładowe zdania:

Ptaki mają skrzydła.

Motyle mają cztery łapy i ogonek.

Wiewiórki składają jajka.

Niedźwiedzie zasypiają na zimę.

Jeże mają kolce.

3.      Teraz przed Wami zabawy ruchowe; przygotujcie wygodne ubranie i poćwiczcie- POWODZENIA!

Ptaki – zabawa orientacyjno-porządkowa.

Rozłóżcie na podłodze różne zabawki. Na hasło „Lot ptaka”- naśladujcie latającego ptaka poruszając się pomiędzy zabawkami.  Na hasło: Gniazdo – szybciutko kucamy

Kwiaty rosną, kwiaty więdną – zabawa ruchowa wzmacniająca duże grupy mięśniowe.

Stańcie prosto, na hasło: Kwiaty więdną – wykonajcie bardzo wolno skłon do przodu, na hasło: Kwiaty rosną – powoli prostują się do pozycji stojącej.

Bocian – zabawa z elementami równowagi.

Wyciągnijcie ręce na boki i spaceruj po pokoju unosząc wysoko kolana

Na hasło: Kle, kle – stań na jednej nodze i utrzymaj równowagę jak najdłużej

Nasłuchiwanie śpiewu ptaków – zabawa z elementami skrętu tułowia.

Przyłóż  dłoń do prawego, a potem lewego ucha, następnie spoglądaj z równoczesnym skrętem tułowia oraz głowy raz w lewo, raz w prawo, bez odrywania nóg od podłogi.

4.      Wykonajcie zadanie grafomotoryczne „TULIPAN”

Dzieci rysują według tekstu czytanego przez nauczyciela:

1. Po cichu, ale wesoło

Narysuj czerwone koło.

2. Kreska w prawo, kreska w lewo,

Czubek taki jak ma drzewo.

3. Pod tą główką – kółko małe

Na zielono obwiedź całe.

Zapamiętaj też, że wiosną

Tulipany prosto rosną.

4. I że kwiatek to nie zwierz –

Z lewej liść i z prawej też!

5. Popraw listek, popraw płatek.

Już na kartce kwitnie kwiatek!

Życzę Wam miłego dnia. Buziaki. Anna Krysztofiak