219 wizyt Czwartek, 26.03.2020.; grupa V Temat kompleksowy: Wiosna w Kołobrzegu
Kochane Tygryski, dziś zachęcam Was do wykonania zadań z matematyki. Chciałabym, abyście przypomnieli sobie znaki + i – Wiem, że lubicie zadania na dodawanie i odejmowanie; bardzo dobrze radzicie sobie z przeliczaniem. Otwórzcie proszę karty pracy nr 3 na stronie 72 (kto nie ma kart pracy, proszę aby spróbował wykonać zadania na podstawie zamieszczonych poniżej zdjęć).
Proszę przyjrzyjcie się uważnie wszystkim obrazkom, opowiedzcie co na nich widzicie?; co się na nich dzieje? Zastanówcie które działania będą pasowały do poszczególnych obrazków; policzcie i połączcie obrazek właściwym wynikiem. Pamiętajcie, jeśli będzie Wam trudno policzyć, możecie użyć kredek, guzików, palców,… Myślę, że to zadanie nie sprawi Wam większego problemu, a przy okazji poćwiczycie dodawanie, odejmowanie, przeliczanie, utrwalicie znajomość cyfr i znaków, a także umiejętność układania zadań.
Jeśli już wykonacie kartę nr 72, popatrzcie, proszę na stronę 73.
Zadanie 1 polega na tym, aby na każdej wieży z kostek było 10 oczek. Popatrzcie uważnie, policzcie ile już jest narysowanych oczek i powiedzcie ile należy jeszcze dorysować? Z pierwszą wieżą na pewno nie będzie problemu, natomiast przy kolejnych podpowiem Wam, że może być kilka prawidłowych rozwiązań.
A teraz zadanie 2- wykonanie go pozwoli Wam utrwalić kierunki w przestrzeni. Jeśli ktoś jeszcze nie pamięta, która to lewa, a która prawa strona; przypominam, że wystarczy chwilkę poskakać, a potem położyć obie dłonie na klatce piersiowej- tam, gdzie czujemy bicie serca, to lewa strona naszego ciała. Kiedy już to ustalicie, popatrzcie na strzałki, odczytajcie je po kolei (od lewej do prawej), a następnie spróbujcie ustalić, którą drogą pojechały dzieci na wycieczkę rowerową- narysujcie ją po śladzie. Powodzenia!
Jeśli już wykonaliście wszystkie zadania proponuję kilka ćwiczeń gimnastycznych. Może uda Wam się namówić rodziców lub rodzeństwo. Do wykonania tych ćwiczeń potrzebna będzie strona z gazety, może być też niepotrzebna kartka i oczywiście wygodny strój (najlepiej gimnastyczny). Zaczynamy.
- Marsz po wyznaczonej przestrzeni z gazetą w ręce, przez chwilę.
- Następnie spróbujcie położyć gazetę na głowie i stanąć na baczność.
- „Skoki”- skakanie z gazetą między kolanami.
- ,,Czytanie gazety” – siad ugięty, stopy na gazecie, ręce opierają sie za plecami. Przesuwamy gazetę równocześnie obiema stopami, po podłodze, do przodu i z powrotem (powtarzamy 5 razy).
- Kwiaty kwitną i więdną na łące – stajemy na gazecie, po woli przechodzimy do pozycji kucznej (skulonej, głowy schowane), następnie powoli podnosimy się, rozprostowujemy ręce, nogi, tułów i wyciągamy ramiona w górę i wracamy do pozycji kucznej (powtarzamy 5 razy).
- „Owady na łące”- stoimy na gazecie (na podłodze), w pewnej chwili owad wylatuje ze swojego domku, lata nad łąką, na sygnał wraca do domku (powtarzamy kilka razy).
- „Piłeczki” – gazeta zgnieciona w kulkę, podrzucanie jej prawą ręka, lewą ręką, oburącz, przerzucanie z ręki do ręki.
- „Raki ” – podpór przodem z gazetą na brzuchu, poruszamy się z nogami do przodu.
- „Rzuć do celu” – zrzucanie kulek z gazet do ustalonego celu.
10.„Tocz się tocz piłeczko” – siedzimy w siadzie klęcznym (na piętach) i próbujemy przesuwać kulkę przez dmuchanie na nią.
Mam nadzieję, że wszystkim udało się dotrwać do końca. Gratuluję.
Pozdrawiam Was. Pani Asia
Jeśli chcecie podzielić się zdjęciami ze swoich aktywności (dziękuję Wiktorowi i Oskarowi- pięknie pracujecie) prześlijcie je na adres j.malag@pm8kg.pl
Jeżeli coś sprawia Wam problem, proszę również o kontakt.