Od Stycznia do września 2020r. Nasze przedszkole realizuje Projekt edukacyjny „Świadomy przedszkolak.

Profilaktyka, to proces wspierania dziecka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi rozwojowi oraz eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu. Program profilaktyki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma on na celu tworzyć warunki do kształtowania postaw i wartości, ułatwiać dzieciom dokonywanie wyborów, mających znaczenie dla ich obecnego i przyszłego życia, uświadamiać dzieciom zagrożenia, które mogą wystąpić w przedszkolu, domu, na drodze oraz ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci.

Przygotować dzieci do tego, by potrafiły współżyć z innymi, poznawać zasady dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo w sytuacjach. takich, będą mogły się nauczyć, jak radzić sobie z trudnościami,a w okresie dorastania i dorosłości, lepiej radzić sobie z problemami, kryzysami i skutkami spożywania alkoholu . Promować i kształtować zdrowy styl życia.

Program ten ma za zadanie ukierunkowanie dzieci na zdrowy styl życia poprzez aktywność ruchową, promocję zdrowego odżywiania oraz profilaktyki alkoholowej.