Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkim krokami. W związku z tym naszą grupę odwiedziła babcia Piotrusia, która podzieliła się z nami swoją wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie tworzenia wielkanocnych pisanek. Podczas spotkania babcia Piotrusia opisała nam życie na wsi oraz zaprezentowała nam różnorodne jajka. Mieliśmy możliwość sensorycznego poznania jajek kurzych, perliczych, a nawet oglądaliśmy jajo strusie. Podczas zajęć poznaliśmy także dobroczynny wpływ spożywania jajek na rozwój człowieka oraz poznaliśmy wielkanocne zwyczaje (zarówno te teraźniejsze, jak i przeszłe). Po części teoretycznej babcia Piotrusia zaprezentowała nam narzędzia potrzebne do tworzenia wielkanocnych pisanek. Bardzo szybko spostrzegliśmy, że to ogromna sztuka. Nasza ekspertka wykonywała różnorodne obrazki na kurzych jajkach, a nasze pomysły nie miały końca. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały sposób wykonywania pisanek. W ramach warsztatów dzieci wykonywały własne styropianowe pisanki, które dekorowały poprzez tworzenie rysunków wg własnych pomysłów przy użyciu pisaków. To był niesamowicie spędzony czas! Dziękujemy Babci Piotrusia za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia!!!