Współpraca jest nieodłączną częścią każdego dnia naszej grupy. Podczas zajęć tworzone są różnorodne aktywności, które skłaniają dzieci do podjęcia współpracy ze swoimi rówieśnikami. Tym razem nasza sala zamieniła się w salę zadań i zagadek, gdzie motywem przewodnim była bardzo ciekawa dziedzina sztuki- muzyka. Dzieci zostały podzielone na trzyosobowe zespoły; samodzielnie dokonały podziału pracy w zespołach. Wszystkie zadania zostały zaopatrzone w instrukcję, która okazywała się bardzo pomocna podczas rozwiązywania zadań. Aktywność nr 1 polegała na wykonaniu mapy wartości nut: w miejsca oznaczone ,,X” dzieci musiały wkleić odpowiednią wartość nuty. Aktywność nr 2 polegała na złożeniu w całość obrazków pociętych na kilka części oraz dopasowaniu podpisów do ułożonych obrazków (instrumentów muzycznych). Kolejne zadanie polegało na ułożeniu z  rozsypanki literowej nazw instrumentów muzycznych, zaznaczeniu odpowiednimi kartonikami spółgłosek i samogłosek oraz pokolorowaniu instrumentów. Celem aktywności numer 4 było ułożeniu na planszy instrumentów w odpowiednim miejscu (kodowanie). Ostatnia aktywność polegała na policzeniu elementów znajdujących się w zbiorze i porównaniu liczebności zbiorów w postaci odpowiedniego znaku matematycznego. Efekty wykonanych zadań były fotografowane przez dzieci. Taka forma zajęć pozwala na aktywne włączenie się w proces edukacji wszystkich dzieci. Wszystkie grupy wykonały zadania! Gratuluję!!!