Eksperyment „Wędrująca woda” to ciekawe doświadczenie, które wymaga od dzieci nieco cierpliwości. Na początku dzieci ułożyły  słoiki – pusty w środku, a te z wodą po bokach. Następnie do wody dodały barwniki – żółty i niebieski. Widok ręcznika papierowego wywołał na twarzach dzieci niemałe zdziwienie. Ale już po chwili dowiedziały się, iż będzie on przewodził kolorową wodę do pustego słoika.  Pierwsze efekty, czyli barwienie się i zwilżenie ręczników dzieci zauważyły dosyć szybko. Na efekt końcowy musiały jednak poczekać do dnia następnego. Kolejnego ranka w przedszkolu, dzieciom ukazał się ciekawy widok – kolorowa woda przemieściła się do środkowego słoika, z dwóch kolorów tworząc jeden – niebieski. Było to bardzo interesujące doświadczenie.