Dnia 20 grudnia Kangurki wybrały się do Galerii Sztuki Współczesnej, aby podziwiać wystawę malarską Pana Dariusza Kalety – „ Magiczny Lechistan’’. Obrazy zachwycały swoją wielkością a jednocześnie prostotą przekazu. Prace Pana Dariusza przedstawiały, bowiem połączenie fantastyki z historycznymi wydarzeniami. Wielkie poruszenie wzbudziły obrazy przedstawiające sceny batalistyczne. Wystawa bardzo dzieciom się podobała, Kangurki, choć na chwilę mogły przenieść się w tamte odległe czasy i poczuć jak prawdziwi rycerze i wojownicy. Na zakończeni naszego zwiedzania spotkało nas miłe zaskoczenie, ponieważ mogliśmy na żywo zobaczyć twórcę tych przepięknych dzieł a dzieci mogły zadawać pytania, co inspirowało artystę oraz jakich farb używał przy tworzeniu obrazów. Po wyjściu z Galerii udaliśmy się na dziedziniec Ratusza, gdzie radosne przedszkolaki mogły oddać się beztroskiej zabawie na karuzeli i świątecznej kolejce wśród zielonych elfów.