Dnia 11 grudnia odwiedziła grupę kangurków Pani Agnieszka, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty ceramiczne.Tematem zajęć były święta. Pani Agnieszka opwiedziała dzieciom w skrócie, na czym polega praca ceramika, w jakiej temperaturze wypala się glina, żeby stała się ceramiką i ile czasu potrzeba, żeby efekt pracy był gotowy i można było z pieca wyciągnąć gotową rzeżbę. Okazało się, że to proces trwający około półtorej tygodnia.  Kangurki dostały po kawałku gliny, najpierw ugniatały i oswajały się z nią, po czym przystąpiły do lepienia mikołaja. Mikołaj jak w zwyczaju bywa musiał mieć wąsy, brodę i worek na prezenty. Przedszkolaki ochoczo bawiły się gliną a po zrobieniu mikołaja mogły ulepić sobie jeszcze zawieszkę na choinkę. Pod koniec zajęć pani Agnieszka pozbierała wszystkie prace i zawiozła do swojej pracowni, aby wyschły i można było je wypalić.

Prace będą gotowe niebawem, czekamy na nie z niecierpliwością i mamy nadzieję, że efekt będzie wspaniały.

Dziękujemy Pani ceramik za ciekawe warsztaty.