Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, Nauczyciele z grupy VI oraz VII zorganizowali swoim wychowankom zabawę andrzejkową. Na początku opowiadaliśmy o historii andrzejkowych tradycji, następnie rozpoczęliśmy zabawę z wcześniej przygotowanymi wróżbami. Pojawił się wróż Andrzej oraz wróżka Katarzyna, obydwoje zajęli się wróżbami oraz odczytywaniem ich znaczenia. Każdy chciał poznać swoją przyszłość np. losując wróżbę czy wybierając atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem. Było zabawnie i wesoło.  Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na kolejne wróżby i zabawy, a było ich sporo, między innymi:, jaki zawód będę wykonywał, kim będę w przyszłości; co przyniesie los, – niech się spełni; imię przyszłego wybranka; marzenie za grosz, który trzeba było wrzucić do miski z wodą; zabawa z butami; kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż itp. Swoją energię rozładowały dzieci tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.  Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.