W tym tygodniu rozmawiamy o przygotowaniu zwierząt do zimy. W związku z tym poszukiwaliśmy eksperta, który mógłby przybliżyć nam tematykę związaną z wiewiórką, gdyż stwierdziliśmy, że jest to bardzo interesujące zwierzę. Do zajęć z ekspertem zgłosił się Filipek, który stwierdził, że posiada dużą wiedzę nt. charakterystyki wiewiórki. Filip do zajęć przygotowywał się wspólnie z mamą. Wykonał piękny plakat na którym znajdowały się zdjęcia wiewiórek. Filipek przedstawił nam budowę wiewiórki, jej specyficzne zachowania, sposób przygotowywania się do zimy, a także ulubione przysmaki. Na zakończenie Filipek zaprezentował różne rodzaje orzechów oraz poczęstował wszystkie dzieci orzechami. To nie było koniec niespodzianek- nasz ekspert przygotował dla dzieci różnorodne kolorowanki, które dzieci mogły wykonać w wolnym czasie. Grupa V już doskonale wie, że Filip jest ekspertem od wiewiórki i zawsze udzieli nam niezbędnych informacji nt. zwierzęcia. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie zajęcia, a Filipkowi gratulujemy odwagi i dużej wiedzy!