27.03.2020 praca zdalna gr. IV Krokodylki (popołudnie).
Drodzy Rodzice i Drogie Krokodylki gr. IV- skoro dzisiaj dzień aktywności ruchowej to będzie bardzo aktywnie, wesoło, ale i też artystycznie.
Proponuję dzisiaj kilka zabaw ruchowych i wykonanie pracy plastycznej „Hiacynt”.
Propozycje zabaw ruchowych na dzisiejszy dzień:

1. „Nasiona i kwiaty”- rodzic prosi dziecko, aby wyobraziło sobie, że jest nasionkiem, które rozwiewa wiatr i z którego wyrośnie piękny kwiat. Następnie klaszcze na zmianę (szybko i wolno) zgodnie z czym dziecko porusza się po pomieszczeniu. Podczas przerwy w klaskaniu dziecko kuca i powoli wstaje ze złożonymi przed sobą dłońmi, które na koniec podnosi do góry i rozchyla na boki, naśladując rozkwitające kwiaty.
  2. „Pachnące kwiaty”- to zabawa ruchowa z elementami ćwiczeń oddechowych. Wycinamy z kolorowych gazet sylwety kwiatów i rozkładamy je na dywanie.
    Dzieci poruszają się po pomieszczeniu w rytm muzyki bądź klaskania rodzica. Podczas przerwy w muzyce podnoszą jeden kwiat i kładą go na dłoni. Wdychając powietrze nosem i wydychając je ustami próbuje zdmuchnąć kwiatek z dłoni.
  3. „Wędrująca kropelka”- to zabawa ruchowa przy rymowance. Rodzic recytuje rymowankę i ilustruje ją ruchem, dzieci przyglądają się, próbują zapamiętać a następnie dołączają do recytacji oraz ilustrowania treści ruchem.
    TEKST RYMOWANKI:
    Kropla deszczu wciąż wędruje (kucamy, powoli wstajemy, przekładając dłonie przed sobą, jedna nad drugą),
    I z chmurami podróżuje, Wpierw się parą w górę wznosi (dziecko obraca się wokół własnej osi z rękoma nad głową),
    W końcu z deszczem ziemię zrosi (dziecko opuszcza ręce, opada na podłogę do leżenia).
    „Hiacynt”- praca plastyczna, rozwijanie sprawności manualnej
    Instrukcja wykonania pracy :
    • narysuj kontur hiacynta- weź białą kartkę i ołówek, następnie przyłóż do niej dłoń mniej więcej na środku, palce złożone, z pomocą rodzica odrysujcie dłoń na kartce, mamy kwiat teraz pora na dorysowanie liści (zrób to wg własnego pomysłu),
    • potnij kolorowy papier w kolorze różowym bądź fioletowym na paseczki równej długości- ok. 7 cm. ( jeśli nie masz takiego możesz wykorzystać gazetę, lub pokolorować kartę na odpowiedni kolor),
    • sklej kolorowe paseczki z pomocą rodzica w kółka,
    • wyklej kontur hiacynta- kwiat- kółeczkami,
    • łodygę i liście pokoloruj bądź pomaluj farbą (w zależności od dostępnych materiałów). Gotowe!! Wyślij mi proszę swojego pięknego hiacynta a.zajfert@pm8kg
    Życzę Wam miłego i aktywnie spędzonego dnia- p. Ola.